суббота, 12 ноября 2011 г.

Роздуми щодо обґрунтування програми «Система Євроклубів Кролевецького району»




      Створення системи Євроклубів Кролевецького району є реалістичним завданням, виконання якого надасть можливість залучити до активної соціальної діяльності шкільну молодь та громадський актив населених пунктів (учасників програми), оскільки протягом двох років в Кролевецькому районі проводиться цілеспрямована робота по створенню матеріально-технічної бази, що надає можливість вільного користування сучасними способами комунікації, освіти та дозвілля (використання інформаційних технологій в процесі активізації громад).

         В 15 селах району функціонують центри користування комп’ютерною технікою та доступу до Інтернету завдяки реалізації  проекту Кролевецької районної ради «Розвиток інформаційного простору Кролевеччини, як один із шляхів відродження духовності», покликаного поліпшити можливості розвитку громади через інформатизацію, створити умови для якісного та змістовного дозвілля. Активно проводиться вивчення можливості інтегрування в спільноту публічних бібліотек, що беруть участь в міжнародному розвиваючому проекті «Бібліоміст» (а це – можливість поліпшити матеріально-технічну базу мережі бібліотек району).
         Саме це дозволяє сподіватись, що діяльність Євроклубів в селах району буде базуватись не лише на традиційних формах та методиках проведення діяльності (розроблення та проведення різноманітних свят, конкурсів, соціальних акцій тощо), а й надасть завдяки сучасним інформаційним технологіям можливість інтерактивного спілкування з ровесниками з інших країн, користуючись при цьому допомогою та співпрацею з боку Координаційного центру Євроклубів «Pu-Re».

         Мета діяльності – забезпечити реалізацію практичних намірів встановлення тісних комунікаційних контактів з ровесниками країн членів Євросоюзу задля популяризації гуманітарних цінностей (традицій), розроблення та отримання фінансування (грантів) на виконання проектів обміну шкільними делегаціями (дитячо-юнацькими та молодіжними) з побратимами міста та району з інших країн через розширення мережі побратимських стосунків територіальної громади міста Кролевець та Кролевецького району, їх практичного наповнення соціально-гуманітарними та економічними ініціативами.
Підрозділи та напрями роботи Євроклубів :
а) Дискусійний клуб (риторика, ораторське мистецтво та публічне спілкування, дискусії та дебати, практичний досвід публічних виступів);
         б) Пошуковий та експедиційний корпус;
         в) Піар-клуб;
         Форми роботи: засідання, лекції, семінари-тренінги, виїзні засідання, турніри, конкурси, розважальні шоу, флеш-моби, квести тощо.

Після укладання Угоди про побратимську співпрацю між Кролевецьким районом та гміною Мальборк (Поморське воєводство, Республіка Польща) 23 вересня 2011 року створені формальні умови для практичного наповнення змістом прагнення місцевої громади до взаємодії з громадою сусідньої країни з метою розвитку соціально-економічної сфери життя через розроблення та реалізацію спільних проектів та програм. Розпочати з реалізації ініціатив молодіжного спрямування без наявності чіткої та дієвої системи молодіжних об’єднань фактично не можливо.
         14 жовтня 2011 року на засіданні Координаційного центру Євроклубів «Pu-Re» відбулась офіційна презентація концепції молодіжного спільного українсько-польського проекту  «Нова генерація: відкриття молодіжної ініціативи в рамках побратимських взаємостосунків» («NGO-2012»). Основні  положення концепції були обговорені представниками Консультативної ради центру (експерти, що виявили бажання сприяти діяльності молодіжного об’єднання) та членами польської делегації під час перебування в Кролевці 23-24 вересня 2011 року. Створення районної системи Євроклубів є стратегічною метою проекту «NGO-2012».
Спільними зусиллями, за переконаннями учасників реалізації ініціативи як з боку влади так  і з боку громади, вдасться успішно реалізувати стартову частину проекту навесні 2012 року, що дозволить розраховувати кролевецькій міській молоді на отримання відчутного підкріплення з боку активістів сільських шкіл Кролевецького району та друзів з польських міст та містечок, приступити до активної просвітницької та активізуючої діяльності зі створення системи Євроклубів Кролевецького району на базі загальноосвітніх шкіл та бібліотек.



Ініціатива підтримується Сумським обласним благодійним фондом  «Благовіст» та депутатом Сумської обласної ради Григорієм Кириком.

Комментариев нет:

Отправить комментарий