воскресенье, 31 марта 2013 г.

Аналіз дебатної гри (1/4 фіналу турніру «Кролевецькі дебати») від 20.02.13., середа.


Резолюція гри:  «Ця палата залучить прямі іноземні інвестиції на територію Кролевецького району».



Інтерпретація від Першого Уряду (Дарія Бороденко та Катерина Сидоренко) зроблена таким чином, що гра звелась до обговорення можливості та необхідності залучення інвестицій на територію Кролевецького району, тобто – ПУ зайняв стверджувальну позицію: «Ця палата залучить інвестиції…» і надала своє бачення розуміння теми. Промова від ПУ була побудована таким чином, що зводилась до перерахування можливих економічно-ресурсних напрямків вкладання інвестицій. Позитивно те, що команда згадала історичні традиції розвитку економіки (кролевецьке ткацтво, виробництво глиняних товарів тощо). Дефініції (визначення понять, про які йде мова. Наприклад: «Прямі іноземні інвестиції – це…», «Економіка Кролевецького району – це…» і т.д.) не вводились.

Перша Опозиція (Муренко Діана та Богуславська Оксана) побудували лінію захисту таким чином, що в основному доводили потрібність місцевих ресурсів власне громаді. ПО не змогла зробити достатньо конструктивною свою промову та вибудувати контраргументи, так само як і не вдалось висунути конструкцію власного тлумачення перспективи розвитку економіки Кролевецького району. Дефініції не вводились. 

Другий Уряд (Биковець Антон та Клок Юрій) не достатньо аргументовано зробили спробу розширити урядову позицію. Слабка спроба аналізувати гри. Дефініції не вводились. 

Друга Опозиція (Капець Олександр та Сірий Ілля) вибудували контраргументаційну лінію з акцентом на тому, що ресурси мають використовуватись місцевим бізнесом. Виступ носив жвавий та достатньо емоційний характер. Найбільш сильна позиція. Дефініції не вводились.
 

В цілому відчувалось, що це перша гра для всіх учасників. Хвилювання та прагнення максимально швидко піти з центра сцени (від мікрофону) не залишало шансу на системний та структурний підхід до виголошення промови. Однак, дебати вдались, оскільки публіка та суддівська колегія визначили декілька дебатних вузлів (коли на поставлене запитання надається змістовна відповідь, що виокремлює епізод в елемент  окраси гри).
Щодо ходу обговорення резолюції (теми) гри та можливих моделей розгляду теми, важливо відмітити, що прямі іноземні інвестиції є двигуном розвитку економіки в цілому. Однак при всій позитивності явища існує  комплекс негативного характеру, а саме: ризик шахрайства, збитків не лише для суб’єктів господарювання, а й для території, екології, руйнування природного балансу, що є усталеним в місцевій економіці тощо.

Однак, коли резолюція є фактично стверджувальним (доконаним) закликом до дії («Ця палата зробить…»), то потрібно чітко перераховувати яким чином це буде зроблено. Перший крок, другий, третій. Мова про презентацію певного бачення-алгоритму: виконання морального імперативу – дії: що, для чого і яким чином. Тому важливо підходити до побудови позиції через пошук аргументаційних ліній по темі та формування чіткої конструкції виступу: від слабкого аргументу до сильного, від твердження через пояснення, докази і до висновків (підсумків).
З точки зору визначення інтерпретації, то вона була визначена відповідно до загального розуміння важливості такого економічного феномену як залучення ПІІ. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий