суббота, 27 октября 2012 г.

«Методика успіху. Епізоди декількох місяців роботи. Частина І.»


       Протягом тривалого часу (14 місяців) в Кролевецькому районі функціонує громадянська платформа, яка забезпечує реалізацію міжнародної програми «Світ безмежних можливостей» проекту «Відкритий світ інформаційних технологій» (IDEA).
Чи корисно це? Спробуємо з’ясувати.


Епізод І:

У навчальному центрі IDEA-Krolevets 19 червня 2012 року в рамках проекту «Відкритий світ інформаційних технологій» (IDEA) відбувся семінар «Соціальне підприємництво як запорука активної громадянської позиції з використанням ІТ», в якому взяли участь 15 осіб (користувачі послугами державного соціального закладу, зацікавлена молодь, представники місцевих ЗМІ).
Метою заходу було показати різницю між звичайним бажанням розпочати власну справу задля отримання зиску і проявом природньої підприємливості задля вирішення проблемних питань розвитку території. Яскравий практичний приклад, що було розглянуто на занятті: організація та мобілізація громадського зусилля на встановлення нового майданчика для дітей, відкриття якого відбулось 09.06.12. Що це? Це – приклад підприємливості з метою вирішення питання забезпечення території міста Кролевець місцями для дозвілля дітей. Як зібрати зацікавлених осіб та мотивувати їх для волонтерської участі в проекті? Соціальні мережі можуть служити каналами інформаційного розповсюдження та засобом комунікації активістів, що дає більше динамізму для матеріалізації соціально орієнтованої підприємницької ініціативи.
Цитата як теза для дискусії, що відбулась в рамках семінару: «Якщо ви думаєте, що бізнес може бути побічною діяльністю вашої команди, – ви глибоко помиляєтесь і ризикуєте даремно втратити те, що вкладете в бізнес (хоча б той самий час). Тобто, ризикує кожен підприємець (навіть у законодавчому визначенні терміну «підприємницька діяльність» є слово «ризик»), але якщо ви не готові викладатися «на повну», ступінь цього ризику впритул наближається до стовідсоткового.»

Міф про підприємництво, як складну та ризиковану справу, давно спростований тими людьми, які чітко розуміють що і як робити для того, аби бути ефективними на шляху реалізації власної підприємницької ініціативи. Панацеї не існує, проте є можливість створити бізнес-план, який багато в чому може визначити успішність заходу. Соціальне підприємництво орієнтоване на організаційне забезпечення діяльності громадської організації як форми об’єднання громадян задля розвитку території, на якій вони живуть. 
Учасники семінару обговорили проблемні питання сучасного розвитку бізнес-середовища в Кролевецькому районі та можливості успішного працевлаштування з використанням сучасних інформаційних технологій, Інтернету.

Епізод ІІ:

«Якщо у тебе є про що заявити, то ти маєш виконати свою місію! Для цього свою позицію потрібно оформити, ретранслювати та актуалізувати.»
Яким чином це зробити? На це запитання шукали відповідь у навчальному центрі IDEA-Krolevets 17 липня 2012 року в рамках проекту «Відкритий світ інформаційних технологій» (IDEA) в ході семінару-тренінгу «Як стати блогером? Можливості для самореалізації та консолідації зусиль з використанням ІТ».  В занятті взяли участь 15 осіб (зацікавлена молодь, фахівці з питань розповсюдження інформації, представники місцевих ЗМІ).
Метою заходу було: з’ясувати рівень розуміння технічної можливості для використання Інтернету та ІТ для просування (написання та розміщення у власних блогах) актуальної інформації, яка утворює тему з чітко визначеною метою, тобто – відповідає на ряд запитань: що? для чого? і кому це потрібно? Своєрідний спосіб фіксації громадянської позиції, заклик до співпраці та спільної дії в межах визначеної акції (заходу), громадянського проекту.

На занятті визначені теоретичні та практичні засади підготовки до початку діяльності у якості блогера. Використано теоретичні напрацювання Ярослава Федорука, редактора Інтернет-порталу для управлінців Management.com.ua Практично учасниками здійснено реєстрацію власного блогу та підготовлено проекти статей на тему «Активність на ниві вирішення проблеми: що я можу зробити реально в цьому місті?»
Розглянуто бажаний рівень (ціль) блоггінгу: «Вільний блогер». Це стадія, якою закінчується процес «дорослішання» блогера. Нарешті, новачок перетворюється на зрілого автора, який більше не втрачає розуму ні від статистики (хоча його ресурс відвідують десятки тисяч людей), ні від грошей (хоча його прибуток може посперечатися із зарплатами провідних топ-менеджерів), ні від успішних прикладів інших авторів (хоча з більшістю із них він знайомий особисто). Вільний блогер – це насамперед вільна свідомість, відкритий розум та чисте задоволення від своєї праці!
Вільний блогер точно знає, що потрібно для створення успішного та відвідуваного ресурсу, знає – які статті приваблюють найбільшу читацьку увагу та на які фактори потрібно звертати увагу на кожному з етапів розвитку блога. Але що не менш важливо: вільний блогер розуміє, на які речі краще взагалі не витрачати час.
Вільний блогер знає, що якісний блог – це насамперед корисний та унікальний контент; довіра та хороші стосунки з читачами, а також підтримка своєї власної мотивації на високому рівні.

Учасники навчального заходу обговорили проблемні питання сучасного розвитку громадянського середовища в Кролевецькому районі та можливості успішної координації співпраці  з використанням сучасних інформаційних технологій, Інтернету. Блогером може бути лише творча та талановита людина, здатна формулювати думку та мати здібність для написання текстів. Блоггінг – заняття для обраних. Тоді як знання комп’ютера та користування сучасними ІТ – доступне для всіх.

Громадянська платформа реалізації навчально-виховних ініціатив для молоді реалізується за сприяння Сумського обласного благодійного фонду "Благовіст" та депутата Сумської обласної ради Григорія Васильовича Кирика.

Комментариев нет:

Отправить комментарий