понедельник, 29 июля 2013 г.

ДУМАй і сміливо йди до мети!

       Що таке "ДУМА"?     
      З вересня на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка стартує молодіжний проект, пов'язаний з використанням міжнародної освітньої технології "Дебати" (Британський формат парламентських дебатів) та розвитком молодіжної дипломатії як ефективного способу для самореалізації старшокласників та студентської молоді.
      ДУМА - молодіжний проект "Глухівський обрій: дебатний університет молодіжної активності".


       Уявімо собі, що ти не знаєш, що таке "дебати" в форматі БФПД, але ти прагнеш освоїти вміння публічних виступів та навичок переконувати у потрібності власної позиції для громади (групи людей). Тоді саме для тебе цей проект! Хіба ти ніколи не пробував переконати інших в правоті власної позиції? Отож бо.

       Далі: концепція проекту (ідея та план реалізації).




Проект виконується Глухівським НПУ ім. О.Довженка у співпраці з партнерами та волонтерами.
Молодіжний проект «Глухівській обрій: дебатний університет молодіжної активності» (ДУМА) є практичною спробою реалізувати ідею, спрямовану на залучення  загалу студентської та учнівської молоді до активної участі  у громадському  житті та самоврядуванні через дебати.
Від успіху одиниць до колективного успіху!

Цей шлях відкривається перед тими активними молодими людьми, що опановують освітянську технологію «Дебати», набуваючи таким чином основної лідерської компетенції – вміння доводити правильність обраної позиції, бути переконливим та ефективним при просуванні власної ідеї у формі громадської ініціативи. Фактично, мова про соціальний ліфт, який відкриває безмежний простір для індивідуально-командного успіху.


Вміння публічно виступати не потребує великих матеріальних затрат і багатьох місяців складного навчання. Майстерність приходить в результаті практики та особистого прагнення до самовдосконалення. На початковому етапі (протягом першого року) достатньо пройти спеціальну тренінгову програму (дебатна школа) та прийняти участь у дебатному турнірі. Саме ці структурні елементи і утворюють основні складові проекту  (головна з них: «Відкритий дебатний турнір у Глухові» («Hlukhiv Debate Open» HDO), який буде реалізовуватись на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, починаючи з серпня 2013 року по липень 2014 року, і стане об’єднуючою молодіжною ініціативу, спрямованою на створення додаткових можливостей для успішної самореалізації, набуття навичок публічної майстерності та ділової комунікації, залучення до успішного студентського самоврядування, промоції вищого навчального закладу як сучасного університету, що розвивається і функціонує у формі ефективної державної самоврядної організації, що має за мету надання якісних освітніх послуг для громадян.


Важливо відмітити, що проект стане продовженням розпочатого в Кролевецькому районі процесу практичної реалізації соціально-освітянського обласного проекту «Дійти до кожного, зацікавити всіх», що стартував у травні 2012 року на Сумщині, бо передбачає співпрацю між навчальними закладами позашкілля та вищими навчальними закладами двох районів: Глухівського (м. Глухів) та Кролевецького. Таким чином утворюється освітня соціально-розвиваюча платформа, на якій будуть надаватись нові можливості для активізації молодіжної ініціативи у різноманітних формах: від участі в дебатних заходах до проходження стажувань у органах місцевого та студентського самоврядування, виконання міжнародних програм соціально-гуманітарного спрямування, реалізації соціально-гуманітарних ініціатив з метою розвитку території, на якій функціонує університет.



Структура проекту:
-                               серія дебатних тренінгів (Дебатна школа), спільних об’єднуючих навчально-виховних заходів задля формування дієвого дебатного середовища (вересень – листопад 2013 року);
-                               відкритий молодіжний дебатний турнір «Hlukhiv Debate Open» (HDO), який передбачає участь 32 дебатних команд (з яких – 16 команди університету та коледжу, 16  – старшокласники м. Глухів, Глухівського та Кролевецького районів; представники інших вищих навчальних закладів, в т.ч. з інших країн); від 1/8 фіналу (8 ігор по 4 команди, дві кращі виходять до наступної стадії турніру) до фіналу – чотири кращі команди турніру (визначається краща команда – переможець, І місце; та призери –  ІІ і ІІІ місце); (грудень 2013 року  – травень 2014 року);
-                               проведення на базі Глухівського НПУ ім. О. Довженка обласного дебатного турніру «Глухівський обрій» (два дні) за участі 8 дебатних команд на Кубок Довженка (березень 2014 року);
-                               Товариський міжнародний дебатний турнір в Одесі на Кубок Мішеля Терещенка (делегація кращих дебатерів та активістів проекту і молодь побратимів з інших країн) – травень-червень 2014 року;  



Партнери проекту:
1.      Глухівська міська рада
2.      Кролевецька районна рада
3.      Глухівська районна рада
4.      Управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації
5.       Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації
6.      Харківський національний педагогічний університет імені С.Г. Сковороди
7.      Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва
8.      Глухівський центр дитячої та юнацької творчості
9.      Курський державний університет та інші навчальні заклади (Росія)
10.  Орловський державний університет (Росія)
11.  Південно-Західний державний університет (Курськ, Росія)
12.   Кролевецька громадська організація «Муніципальний центр стратегічного планування та маркетингових досліджень    «Дороговказ» 
13.  Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Дебатна Академія» (м. Київ)
14.   Бєлгородські навчальні заклади та Управління молодіжної політики Бєлгородської області (Росія)
15.  Благодійний фонд «Фундація спадщини Терещенків» (м. Київ)

         Список партнерів та учасників не остаточний. Триває процес узгодження. І вже зараз ти та твої друзі можуть утворювати команди (по дві особи). А що далі? Прийняти запрошення пройти "Дебатну школу" - 1,5 годинний тренінг, який дасть загальне уявлення та практичні навички дебатування (участі в дебатній грі). Грати в "Дебати" простіше, аніж готуватись до КВК (при всій любові до справді студентської гумористично-розважальної гри :) Головне - розуміння важливості для особистісного зростання, бо ж "ДУМА: думай та збагачуйся!"

          Проект реалізовуватиметься за сприяння гендерного осередку Глухівського НПУ ім. О. Довженка - кафедри загальної і соціальної педагогіки та психології.
     

1 комментарий: