четверг, 16 августа 2012 г.

«Участь у виборах до Парламенту 2012 року: індивідуальна можливість, піар чи обов’язок?» (або «Декілька миттєвостей осені»)


         Коли б хтось сказав, що у мене буде можливість особисто взяти участь у виборчому процесі 2012 року (до українського Парламенту), то ще місяць назад я лише знизав би плечима, не сприймаючи серйозно перспективу такого перебігу подій. Так само як реагував на запитання від знайомих громадян на вулицях Кролевця про те, чи планую я балотуватись в народні депутати…

         (*Далі в текст вкраплені цитати з відомого роману Юліана Семенова «Сімнадцять миттєвостей весни» російською мовою.)



Цитата 1: «Критиковать и злобствовать – всегда легче. Выдвинуть разумную программу действий – значительно труднее».

         Насправді питання участі вже вирішене і я починаю сприймати час, що залишився до виборів (28 жовтня 2012) як зворотній відлік, після чого почнеться нове життя. Авантюра чи афера? Особисто для мене – ні перше, ні друге. Нове життя з новим досвідом, як нові можливості, а не соціальний статус. Нове життя не в прямому розумінні, а фігурально, бо агітаційна (піар) кампанія (робоча назва Pure) передбачає публічну фіксацію  певного обов’язку перед громадою, який не має відношення до результатів будь-яких перегонів, особливо виборчих. Щось на зразок морального імперативу. Але виключно з дією!



Цитата  2: «Честность подразумевает действие, вера зиждется на борьбе. Проповедь честности при полном бездействии – предательство: и паствы и самого себя. Человек может себе простить нечестность, потомство – никогда. Поэтому я не могу простить себе бездействие. Бездействие – это хуже, чем предательство. Я ухожу. Оправдайте себя. Бог вам в помощь».

         Переконаний, що не є прийнятним поясненням невиконання обіцяного те, що з тих чи інших причин не прийшов першим до фінішу (зрозуміло, що очікувати поразку на старті просто безглуздо, бо який сенс брати участь в виборах в якості кандидата у депутати, якщо не ставити за мету перемогу?), бо мова про розвиток території, яка є рідною. Для цього є механізм, якщо хочете – рецепт. Авантюрний, проте…
         Будь-яка авантюра завжди з відчуттям вірогідності та очікування особистої поразки, яка не є (і не може бути апріорі) поразкою ідеї, яку пропагую на території проживання вже понад 7 років. Не просто пропоную, а й відповідним чином дію, готую громадськість, бо публічно пояснюю важливість співпраці для реалізації цієї стратегічної ідеї. Один  в полі не воїн? Життя показує.
         Попереду – непередбачувані миттєвості осені. Боротьба ідей – не боротьба людей.



            Цитата 3: «…Мы все думаем о молодых, как старые учителя, и со стороны это, верно, выглядит очень смешно. А я уже привык думать о себе, как о старике: сорок девять лет…».

         Активність та зацікавленість участю в реалізації перспективної ідеї виявляє перш за все молодь. Це та верства населення, якій до снаги перетворити оптимізм на практицизм. У молоді є батьки, бо молодь – це діти. У молоді є бабусі та дідусі, бо молодь – це  онуки. Виходить, що через молодіжний актив до участі опосередковано (якщо не безпосередньо) має можливість доєднатися весь громадський актив різної вікової категорії виборців.



Цитата 4: «…Чрезмерное обилие текущей информации захлестывает перспективу, скрывает ее, делает решения субъективными, а отнюдь не объективными следствиями анализа правды, какой бы зловещей или радостной она ни была… Если разведке разрешить заниматься планированием политики, тогда может оказаться, что рекомендаций будет много, а сведений – мало».

         Отже, що я, як кандидат в народні депутати, обіцяю («обіцяю»  – означає  «закликаю громаду до участі в спільній реалізації») реалізувати?
         Про програмну ідею та можливі наслідки для громади від її реалізації вів мову неодноразово (і не лише в Інтернет-просторі), вважаючи необхідним відкрите обговорення (з можливістю надання критичних зауважень та пропозицій від небайдужих до теми, а головне – просвіти в цьому питанні), але спочатку – деякі відповіді на можливі запитання.

         1. Чому?
         Тому що участь в виборчому процесі ефективна можливість пропагувати цінності та ідеї, які на моє переконання, є пріоритетними в житті і від розуміння та дотримання (реалізації) на практиці яких залежить організація (комфортність та успішність) життя в цілому.
         2. Хто підтримує?
         Громадськість, яка знайома з тими починаннями, які сьогодні реалізуються у форматі соціальної платформи активізації населення (перш за все – молоді) через поєднання проектної роботи і інформаційно-комунікаційних технологій взаємодії. Головне – популяризація території проживання (виборчого округу) та вихід на міжнародний рівень співпраці. Виборчий фонд, як механізм досягнення тактичної мети участі в виборчих перегонах,  дозволяє сподіватись на успішну реалізацію програми агітаційної роботи та просування ідеї популяризації інвестиційної привабливості території виборчого округу, залучення стратегічного виробничого інвестора.
         3. Чому це є корисним?
         Готові рецепти змін (реформ) не можуть бути ефективними, коли зупинятись на пів дороги в процесі їх реалізації. Вони (рецепти) втрачають актуальність та нівелюють соціальну вагомість і дієвість впливу (авторитет авторів в т.ч.). Досвід сусідніх територій (навіть на території Сумщини) вказує на те, що більш ефективного способу змінити життя на краще, аніж як надати імпульсу місцевій економіці через залучення виробничих інвестицій, не існує. Не революції (владні перевороти), а економічна еволюція, яка неодмінно почнеться в результаті реалізації інвестиційно-виробничих проектів (не виключено – з прямими іноземними інвестиціями). Простіше – будівництво 2-3 заводів з кількістю робочих (якісних) місць від 1000 одиниць.


 Цитата 5: «Призвание вождя – это величие нации! Удел вождя – скромность! Профессия вождя – точное соотнесение обещаний с их выполнением!»

         Так, сьогодні те, що я пропоную – ідея, яка  у нас (на нашій території) нагадує «мильну бульбашку» (особливо для тих, хто вперто не помічає наявних зрушень у сфері місцевої економіки), але ж поруч вона вже працює! Зверніть увагу на ті райони, де інвестиції вже набули реальності (Шостка, Суми, Тростянець та інші).
         4.Що я зможу?
         5. Що я можу?
         Я можу бути (і фактично є) ефективним координатором процесу реалізації ідеї, яку можна сформулювати як ЗАЛУЧЕННЯ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ на підставі системного підходу до створення сприятливого інвестиційного клімату на території впливу (і не лише в межах виборчого округу).



            Цитата 6: «…завет Бисмарка: никогда ничего не предпринимай, не имея в нижнем ящике стола альтернативы».

         Участь в особистій агітаційний кампанії (робоча назва Pure) дозволить мені та моїм соратникам активно пропагувати ідею, використовуючи наявні можливості, а саме:
-         встановлення індивідуальних контактів з агентами впливу (тими особами, які є фахівцями або компетентними спеціалістами в сфері залучення інвестицій в реальний сектор (виробничий) місцевої економіки);
-         ініціювання та проведення практичного реформування виконавчої системи місцевої влади (створення агенції регіонального інвестування), організація навчання фахівців тощо;
-         планування обов’язкової участі у міжнародній співпраці територій (виставки, побратимські зв’язки інші промоційні заходи з метою просування бренду територій);
-         участь у процесі формування пакету пропозицій для потенційних інвесторів (земельні ділянки для розміщення виробничих об’єктів, інфраструктурні технічні системи та власне – інвестиційні проекти (визначення видів виробництв, які пропонується до запровадження з врахуванням сегментації місцевої економіки);



            Цитата 7: «Когда операция замышляется в слишком точных рамках, можно ожидать провала, поскольку нарушение хотя бы одной заранее обусловленной связи может повлечь за собой крушение главного. Нацелив себя на условную задачу и предвидя различные возможности, особенно когда работать приходится в одиночку, можно с наибольшей вероятностью добиться успеха».  

Наша спільна мета – якісний соціальний діалог між учасниками:
-         активна громадськість;
-         активна та дієздатна місцева влада;
-         активний та успішний місцевий бізнес;



            Цитата 8: «Нас всех губит отсутствие дерзости в перспективном видении проблем. Мы боимся позволить себе фантазировать. От и до и ни шагу в сторону. Вот наша главная ошибка».

         Співпраця (ведення соціального діалогу) в такому форматі дозволить забезпечити функціонування ефективного механізму взаємодії між складовими громади саме завдяки реалізації інвестиційно-виробничих та соціально-розвиваючих проектів (застосування проектного менеджменту і утворення необхідної ресурсної бази).



          Цитата 9: «Раньше, видимо, люди искусства были требовательнее к себе: они шли рядом с верой и ставили перед собой сверхзадачи… Они являлись в некотором роде  маяками… А это? Так говорят на рынках…».

         Ось, власне, чому буває корисною авантюра, бо, як казав великий Віктор Гюго, ідею, час якої настав, зупинити неможливо! Ідея заволодіє масами і стане реальністю.



            Цитата 10: «Запоминается последняя фраза – это Штирлиц вывел для себя, словно математическое доказательство. Важно как войти в нужный разговор, но еще важнее искусство  выхода из разговора».


Нам конче необхідні виробничі інвестиції в місцеву економіку!

Комментариев нет:

Отправить комментарий