суббота, 20 сентября 2014 г.

«Есе про Михайлове чудо»


Комусь здається, що з патріотизмом у нас перебір. Ось їду додому з Сум в автобусі, в боковому вікні віддзеркалюється три національні прапорці, які водій прилаштував біля лобового скла разом з вимпелом у вигляді малого українського герба (тризуба). Переконаний, що це нормальне явище, особливо, коли ллється на сході України, кров за незалежність і цілісність. Хтось до сих пір не вивчив слова національного гімну, в якому є: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу…», а хтось всюди використовує жовті і блакитні кольори, бо ці кольори (на моє переконання також) стали частиною нашої ментальності, підсвідомою національною ідентичністю. Бо ми – українці! І тут не потрібно боятись бути наївними, бо наївними бувають або дуже малі діти, або дуже старенькі люди. Варто дослухатись до серця. Зараз в моді національний кордоцентризм!

Далі трішки російської мови, бо буде витяг з журналу, який придбав в Сумах:    
Отрывок-цитата из статьи Артема Франкова в журнале «Футбол» № 76 (1257) 2014 от 18-21.09.2014 г.
«Гордость и предубеждение»
Стр. 10: «Спорт, спортивные команды всегда служили источником национальной гордости, поводом лишний раз безобидно самовыразиться, вспомнить о своих корнях (не люблю упоминать слово «патриотизм» всуе – беснование на трибунах все-таки имеет к нему лишь косвенное, зачастую очень формальное отношение)».
Стр. 11: «Гордость и предубеждение» это не только многочисленные экранизации, но прежде всего – роман Джейн Остин. К слову, рекомендуется к прочтению, хотя бы для лучшего понимания англичан».
І національної патріотичної ідеї, зрозуміло...

«На Михайлове чудо»
19 вересня 2014 року, перебуваючи в Сумах по справах, зайшов у ЦУМ на вул. Петропавлівській аби придбати згаданий вище журнал «Футбол». Поки розраховувався з продавчинею, віддаючи їй шість гривень, звернув увагу на чоловіка, який, входячи до магазину, привітався з жінкою, яка віддавала мені «Футбол». 

«Та це ж Фоменко!» – пронеслось  у мене в голові і я рушив за чоловіком, аби переконатись у своєму припущенні. Михайло Іванович Фоменко – тренер збірної України з футболу. Зустріти на вулиці (в магазині) живу футбольну легенду – справжній подарунок! 


У скільки разів починає цінуватись місце, в якому перебувають час від часу видатні особистості! Маркетинг. Безкоштовна реклама… Поставив портфель до камери схову і пішов до торгових рядів. Так, це Фоменко. Без сумніву. Стежив як він розрахувався за пляшку коньяку (а може за щось інше) і вийшов з магазину. Я розрахувався за хліб «Бородинський» та пакетик кави, забрав портфель і підійшов до продавчині преси з запитанням: «А Михайло Іванович тут часто буває?». 


Вона відповіла, що час від часу купує футбольну пресу. «А Ви, мабуть, його сусідка і добре знаєте Фоменка, бо він привітався з Вами?». «Та ні, просто він мій ввічливий покупець…». «Я також буду Вашим постійним покупцем!».
До речі, Михайло Фоменко - сумчанин. 
Ось така приємна неочікувана зустріч на Михайлове чудо (святковий день для всіх Михайлів), овіяне патріотичним настроєм. 


Цінуючи світ, в якому завжди є місце для патріотизму і приємної неочікуваної події!

Комментариев нет:

Отправить комментарий